Bezpłatny kurs „Napisz z nami tekst naukowy”, organizowany przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie

Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników naukowych naszej jednostki do udziału w bezpłatnym kursie „Napisz z nami tekst naukowy”, organizowanym przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie.

Kurs  kierujemy do osób zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności w zakresie przygotowywania i pisania publikacji naukowych (prac magisterskich, doktorskich, artykułów naukowych itp.).

Na kursie składającym się z 6 niezależnych modułów omawiane są następujące zagadnienia: organizacja warsztatu naukowego, formułowanie tematu badawczego, wyszukiwanie i selekcja informacji naukowej, korzystanie z zasobów elektronicznych UW, zarządzanie bibliografią i tworzenie cytowań, sprawna edycja tekstu, zasady poprawności językowej, zagadnienia własności intelektualnej.

Opis wszystkich modułów kursu znajdą Państwo tutaj.

Dodatkowo, niektóre z modułów (np. dot. wyszukiwania w zasobach elektronicznych) mogą zostać poprowadzone online, w formie webinarium.

***szkolenia w BUW dla wszystkich chętnych, organizowane raz w miesiącu według podanego na stronie www BUW harmonogramu***