Konferencja – Traktaty Rzymskie – 60 lat integracji europejskiej

Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową Traktaty Rzymskie – 60 lat integracji europejskiej, która odbędzie się 24.03.2017 r. w godz. 10:00 – 17:00  na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorzy: Instytut Europeistyki WNPiSM UW, Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich, Ośrodek Analiz, Studiów i Szkoleń PTSE oraz Ośrodek Analiz Politologicznych UW

Partner Wydarzenia: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Konferencja z udziałem dr. Marka Prawdy (Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce) i prof. Krzysztofa Szczerskiego (Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP)

Panele:

– Rozwój integracji europejskiej z perspektywy Traktatów Rzymskich

– Cele traktatowe integracji europejskiej

– Racja stanu Polski a perspektywa przeobrażeń UE – okrągły stół

W panelach wystąpią profesorowie: Jan Barcz, Wiesław Bokajło,  Paweł J. Borkowski,  Zbigniew Czachór, Jacek Czaputowicz, Wojciech Gagatek, Tomasz G. Grosse, Janusz Ruszkowski,  Ewa Stasiak-Jazukiewicz, Artur Nowak-Far,  Konstanty A. Wojtaszczyk i  Katarzyna Żukrowska oraz reprezentanci głównych opcji politycznych.

Podczas Wydarzenia zostanie wręczona nagroda  Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich za najlepszą monografię z dziedziny studiów europejskich 2015 r.

Wstęp wolny.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 21.03.2017 r. na adres mailowy: konferencjaie@gmail.com

Dla uczestników przewidujemy możliwość zgłoszenia artykułu do publikacji pokonferencyjnej.