Świętujemy 50-lecie Instytutu Nauk Politycznych WNPiSM UW!

• gallery

Przedstawiamy galerię zdjęć z pierwszego dnia obchodów 50-lecia Instytutu Nauk Politycznych.

W piątek 1 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy dwudniowe obchody 50-lecia INP WNPiSM UW. W auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego goście z całego kraju wysłuchali przemówień Pani Dyrektor Instytutu prof. Ewy Marciniak, a także J.M. Rektora UW prof. Marcina Pałysa oraz Dziekana WNPiSM prof. Stanisława Sulowskiego.

Podczas uroczystości wręczona została coroczna Nagroda im. Jana Baszkiewicza. Przewodniczący kapituły prof. Grzegorz Rydlewski uhonorował prof. Andrzeja Antoszewskiego nagrodą pierwszego stopnia (za „Współczesne Teorie Demokracji”) oraz prof. Agnieszkę Pawłowską nagrodą drugiego stopnia (za „Samorząd Terytorialny w Stanach Zjednoczonych Ameryki”).

Następnie J.M. Rektor wręczył Medale Uniwersytetu Warszawskiego, w tym jeden specjalny Medal 200-lecia Uniwersytetu dla prof. Stanisława Sulowskiego.

fot. Michał Radochoński