Szkoła letnia „Problems of Contemporary Europe from the Perspective of Central and Eastern European Countries”

• gallery

W dniach 1-11 lipca 2018 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych odbywała się międzynarodowa szkoła letnia „Problems of Contemporary Europe from the Perspective of Central and Eastern European Countries”.

W szkole letniej uczestniczyli studenci z Białorusi, Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy. Studenci brali udział w wykładach i warsztatach dotyczących problemów współczesnej Europy (kryzys migracyjny, bezpieczeństwo energetyczne, wzrost populizmu, kryzys na Ukrainie, itd.), a także wzajemnych relacji państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W programie szkoły letniej znalazły się wizyty studyjne w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), Pałacu Prezydenckim oraz Sejmie. Uczestnicy programu zwiedzili również Muzeum Chopina, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie oraz Planetarium w Centrum Nauki Kopernik.

Projekt został zrealizowany w ramach Wydziałowego Planu Indywidualizacji Kształcenia.