Konferencja WNPiSM: 1918-2018 Polska w zmieniającym się świecie za nami

• gallery

W dniach 18-19 października odbyła się na naszym Wydziale międzynarodowa konferencja naukowa pt. 1918-2018 Polska w zmieniającym się świecie.

Pierwszego dnia miały miejsce: wykład otwierający prof. Jane Curry (Santa Clara University), Panel I Polska 1918-2018: Pamięć i Historia, Panel II Polska 1918-2018: Społeczeństwo i Kultura, a także promocja książki prof. Grzegorza Rydlewskiego połączona ze spotkaniem z premierami RP: Markiem Belką, Kazimierzem Marcinkiewiczem, Leszkiem Millerem oraz Waldemarem Pawlakiem.

Drugiego dnia uczestnicy wysłuchali Panelu III Polska 1918-2018 Bezpieczeństwo i Geopolityka, Panelu IV Polska 1918-2018: Idee i koncepcje polityczne, Panelu V Polska 1918-2018 Siła i słabość polskiego państwa w budowaniu systemu polityki społecznej oraz Panel VI Polska w UE: Między teraźniejszością, a przyszłością.

Publikacja związana z publikacją