Doktorantka mgr Linda Masalska z wizytą na Kazachskim Uniwersytecie Państwowym im. Al-Farabi

Seminarium
Seminarium naukowe: Wielowymiarowość wyzwań geopolitycznych regionu Bałkanów dla bezpieczeństwa Europy
19 maja, 2023
Webinarium
Seminarium Wpływ przestępczości na dezintegrację społeczeństwa. Wybrane przypadki.
19 maja, 2023

W dniach 13-21 marca pełnomocnik Kierownika Jednostki Dydaktycznej ds. rekrutacji, doktorantka Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych mgr Linda Masalska odbyła staż badawczy w Kazachskim Uniwersytecie Państwowym im. Al-Farabi w Ałmaty. Pobyt odbył się w ramach Programu PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej.

Podczas wizyty mgr Linda Masalska zbierała materiały naukowe dotyczące jej pracy doktorskiej pt. Polityka językowa państw Azji Centralnej. Studium przypadku Kazachstanu. Przeprowadziła również szereg wywiadów z wywiadów z badaczami i ekspertami Wydziału Orientalistyki, Wydziału Stosunków Międzynarodowych oraz Wydziału Filozofii i Politologii Uniwersytetu im. Al.-Farabi, specjalizujących się w tematyce dotyczącej polityki językowej. Podczas wizyty  spotkała się również z władzami powyższych wydziałów w celu omówienia współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Uniwersytetem im. Al.-Farabi w Kazachstanie.

Doktorantka, na zaproszenie Wydziału Orientalistyki wyżej wymienionej uczelni, wzięła udział w spotkaniu na żywo na Instagramie ze studentami z Kazachstanu. Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące: poglądów na politykę językową Azji Centralnej, szkolnictwa wyższego w Polsce oraz programów wymiany i staży (więcej informacji: TUTAJ, link do nagrania: TUTAJ

Podczas pobytu w Kazachstanie mgr Linda Masalska współpracowała również z Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polski w Ałmaty, gdzie Konsulem Generalnym jest emerytowany pracownik naukowy WNPiSM prof. Józef Tymanowski.