Wykład z Profesorem Stephenem Waltem (Harvard University)

listopad, 2020

12lis16:0017:30Wykład z Profesorem Stephenem Waltem (Harvard University)

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy serdecznie do udziału w wyjątkowym webinarium ze światowej sławy Profesorem Stephenem Waltem z Harvard University pt. World Politics, U.S. and COVID-19 pandemia. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Roman Kuźniar – kierownik Katedry Studiów Strategicznych i Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Wykład i dyskusja odbędą się 12 listopada 2020 r. o godzinie 16.00 za pomocą platformy Zoom. Link do spotkania otrzymacie Państwo drogą mailową po wcześniejszym zapisaniu się za pomocą formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest TUTAJ. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Profesor Stephen Walt należy do najbardziej znanych i cenionych amerykańskich badaczy stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej USA. Jest przedstawicielem „defensywnego realizmu” (krytykiem amerykańskiego interwencjonizmu). Wykładał m.in. na University of Chicago, Princeton, a obecnie Harvard (John Kennedy School of Government). Opublikował m.in. Origins of Alliances, 1987; Revolution and War, 1996; The Israel Lobby and U.S. Foreign Policy (wspólnie z J. Mearsheimerem), a ostatnio The Hell of Good Intentions. America’s Foreign Policy Elite and the Decline of U.S. Primacy, 2018.

Wydarzenie w języku angielskim.

(Czwartek) 16:00 - 17:30