Raport: Społeczna percepcja migrantów oraz działań podejmowanych przez rząd M. Morawieckiego oraz podległe służby na terenie obszaru przygranicznego z Białorusią

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – polityka czy sport?
2 lutego, 2022
Zmarła prof. Grażyna Michałowska
10 lutego, 2022

Przedstawiamy Państwu raport z zakończonego kilka dni temu badania opinii publicznej, którego celem była identyfikacja postaw społecznych w kwestii migrantów oraz działań podejmowanych przez rząd M. Morawieckiego oraz podległe mu jednostki na obszarze przygranicznym z Białorusią, ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzonego stanu wyjątkowego.

Projekt badawczy składa się z 3 odrębnych badań determinowanych rodzajem zbiorowości, która została poddana analizie tj.:

• Etap 1 – Badanie przeprowadzone na próbie mieszkańców Polski w wieku 16-65 lat,
  • Etap 2  – Badanie przeprowadzone na próbie mieszkańców 183 obrębów ewidencyjnych objętych stanem wyjątkowym (obszary przygraniczne z Białorusią),
  • Etap 3 – Badanie przeprowadzone na próbie przedstawicieli społeczności lokalnych (sołtysi, wójtowie, itd.) 183 obrębów ewidencyjnych objętych stanem wyjątkowym (obszary przygraniczne z Białorusią),

Niniejszy raport dotyczy Etapu 1.

W tym momencie realizowane są pozostałe badania (etap 2 i 3) oraz dodatkowe, pogłębione analizy statystyczne, w wyniku których zostanie opracowany m.in. holistyczny wskaźnik: Indeks Społecznej Percepcji Migracji (ISPM), który umożliwi identyfikację oraz śledzenie trendów dotyczących postrzegania migrantów i migracji przez polskie społeczeństwo.

RAPORT W JĘZYKU POLSKIM

RAPORT W JĘZYKU ANGIELSKIM