Webinarium naukowe – Polityka Lokalnie. Samorząd terytorialny wobec wyzwań XXI wieku

Strategie samorządów lokalnych w kształtowaniu struktur metropolitalnych
19 maja, 2021
Informacja Pełnomocniczki Dziekana ds. równości
20 maja, 2021

We współpracy pięciu uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Akademii „Ignatianum” w Krakowie pragniemy zaprosić na webinarium naukowe – Polityka Lokalnie. Samorząd terytorialny wobec wyzwań XXI wieku.

Organizatorami webinarium są prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek (Katedra Nauki o Państwie i Administracji Publicznej) i prof. dr hab. Jacek Wojnicki (Katedra Systemów Politycznych) z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Webinarium odbędzie się za pomocą komunikatora Zoom: https://us02web.zoom.us/j/83978333210

Termin webinarium został ustalony na 9 czerwca 2021 roku w g. 9.45-18.00.

PROGRAM WYDARZENIA

Webinarium jest otwarte dla teoretyków i praktyków myśli samorządowej z akademickich ośrodków krajowych oraz zagranicznych. Jest pomyślane jako miejsce rozmowy o obecnych problemach samorządu terytorialnego, dylematach związanych z wyzwaniami przed jakimi stanął w XXI wieku, miejsce wymiany doświadczeń władz samorządowych w czasie walki z pandemią wywołaną COVID-19. Przewidujemy panele zamknięte z wyznaczonymi, uznanymi badaczami krajowymi. Oddzielne miejsce pragniemy poczynić dla praktyków działalności samorządowej. Dlatego jeden z paneli chcemy przeznaczyć na porównania doświadczeń związanych z walką z pandemią oraz ukazania praktyki funkcjonowania wielkich miast oraz relacji ze władzami centralnymi (administracją rządową) w tym okresie.

Komitet Naukowy

Prof. dr hab. Robert Alberski (Uniwersytet Wrocławski)

Prof. ucz. dr hab. Maciej Drzonek (Uniwersytet Szczeciński)

Prof. dr hab. Jolanta Itrich-Drabarek (Uniwersytet Warszawski)