Podpisanie umowy z PUC-RIO
29 marca, 2023
Seminarium naukowe w Madrycie wieńczące współpracę wydawniczą
29 marca, 2023

28 marca 2023 r. na WNPISM odbyło się XI sympozjum im. Krzysztofa Skubiszewskiego pt. POLITYKA ZAGRANICZNA. Czemu służy? W jaki sposób? Sympozjum otworzył dziekan Wydziału dr hab. Daniel Przastek, a wprowadzenie do dyskusji wygłosił Prof. dr hab. Roman Kuźniar. Wzięli w niej udział: Ambasador Marek Prawda, Eugeniusz Smolar, Prof. dr hab. Stanisław Sulowski i Ambasador Rafał Wiśniewski. Dyskusję moderowała prof. ucz. dr hab. Agnieszka Bieńczyk-Missala Sympozjum było okazją do wręczenia nagrody w „Konkursie imienia ministra Krzysztofa Skubiszewskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu polskiej polityki zagranicznej po 1945 r.”, którą otrzymał pan magister Stanisław Apriłaszwili za pracę Polityka III RP wobec Polonii i Polaków za granicą.

Nagrodę ufundowaną przez Fundację imienia Krzysztofa Skubiszewskiego przyznała kapituła w składzie: przewodniczący ‒ prof. dr hab. Roman Kuźniar, dr Aleksandra Jarczewska, dr
hab. Katarzyna Kołodziejczyk, prof. dr hab. Dariusz Popławski, dr hab. Maciej Raś, prof. ucz. dr hab. Andrzej Szeptycki i prof. ucz. dr hab. Agnieszka Bieńczyk-Missala. Praca została napisana na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. dr hab. Stanisława Bielenia. Pracę recenzował prof. dr hab. Roman Kuźniar.

Transmisja z wydarzenia TU