XXII Wielodyscyplinarna Konferencja „Sacrum i profanum we współczesnym świecie” – call for papers – 6-8 lipca 2022 r.

Pierwsza publikacja polskich naukowców w „Journal of Big Data” wydawanym przez Springer Nature
4 maja, 2022
Nadchodzi nowy „Rocznik Strategiczny”!
4 maja, 2022
konferencja

Szanowni Państwo!

w dniach 6 – 8 lipca 2022 r. w Chludowie/k. Poznania odbędzie się kolejna XXII Wielodyscyplinarna Konferencja Badaczy Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW i Księży Werbistów:

„Sacrum i profanum we współczesnym świecie” .

Jest to 3-dniowa wyjazdowa, ogólnopolska konferencja, która co roku gromadzi kilkudziesięciu przedstawicieli ośrodków naukowych z całego kraju, w tym z naszego Wydziału (a czasem spoza Polski) z różnych dyscyplin naukowych.  W zeszłych latach byli  to uczestnicy (obok różnych jednostek z Uniwersytetu Warszawskiego), z m.in. Ohio State University (USA), Uniwersytetu Wrocławskiego,  Uniwersytetu Gdańskiego,  Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Opolskiego,  Politechniki Białostockiej itd.

Na chwile obecną zakładamy formułę hybrydową (referaty na miejscu plus wystąpienia online).

Tytuł tegorocznej edycji to: Tożsamość narodowa w dobie kryzysu liberalnej demokracji – przejawy, czynniki, wymiary i wizje

Termin nadsyłania zgłoszeń  – 10 czerwiec 2022 r.

Z ramienia WNPISM  wydarzenie organizują Katedra Studiów Globalnych i Regionalnych (dr Anna Solarz asolarz@uw.edu.pl, dr hab. Wiesław Lizak w.lizak@uw.edu.pl)  oraz Katedra Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych (mgr Anita Budziszewska anita.budziszewska@uw.edu.pl).

Krótkie wprowadzenie do problematyki Konferencji, formularz zgłoszeniowy  oraz więcej informacji organizacyjnych kliknij tutaj.

Chludowo 2022 program