Analiza autorstwa dr Doroty Heidrich pt. The impact of the migration „crisis” on the European Union and beyond na stronach blogu Incline (CSS)

Wykład Prof. Rahula Mukherji z South Asia Institute nt. „Governing India: Welfare Politics in India in the Period of Globalization”
14 października, 2019
Rady naukowe dyscyplin
15 października, 2019

Na stronach blogu Incline wydawanego przez Centre for Strategic Studies (CSS) Uniwersytetu Victorii w Wellington (VUW), Nowa Zelandia, ukazała się analiza autorstwa dr Doroty Heidrich pt. The impact of the migration „crisis” on the European Union and beyond – TU

Publikacja tekstu jest rezulatetem wizyty studyjnej dr Doroty Heidrich i dr hab. Jakuba Zajączkowskiego na Uniwersytecie Victorii w lipcu 2019 r. (więcej na temat wizyty).

Podczas spotkań w Wellington pracownicy WNPiSM wzięli udział w seminariach naukowych zorganizowanych przez CSS VUW na temat zagadnień Transitional Justice, Responsibility to Protect i regionu Indo-Pacyfiku. Dr Heidrich wygłosiła wykład dla studentów VUW na temat: Contemporary Politics in Poland and the Migration Crisis.

Ponadto badacze z WNPiSM odbyli rozmowy dotyczące dalszej dwustronnej współpracy z przedstawicielami VUW (m.in. z prof. Davidem Capie, dyrektorem CSS VUW; prof. Sekharem Bandyopadhyay, dyrektorem New Zealand-India Research Institute; prof. Kate McMillan i prof. Fioną Barker).

Ponadto dr Heidrich i dr hab. Zajączkowski spotkali się ze Zbigniewem Gniatkowskim,  Ambasadorem RP w Nowej Zelandii oraz Bernardem Savage, ambasadorem UE w Nowej Zelandii.

Jednym z efektów wizyty będzie pobyt na Uniwersytecie Warszawskim w charakterze Visiting Professor prof. Roba Rabela z CSS VUW od lutego do maja 2020. Prof. Rabel złoży też krótką wizytę studyjna w dniach 14-21 października 2019 r.