W związku z rozpoczęciem realizacji badania BYĆ RODZICEM NA UW, którego celem jest zidentyfikowanie potrzeb i trudności rodziców pracujących i studiujących na UW, serdecznie zapraszamy osoby studiujące i pracujące na UW będące rodzicami dzieci do lat 18 (bądź, których najmłodsze dziecko ma poniżej 18 lat) do wzięcia udziału w wywiadach grupowych
Badanie skierowane jest do:
– studentów_tek,
– doktorantów_tek,
– osób zatrudnionych na stanowiskach naukowych lub/i dydaktycznych,
– osób zatrudnionych w administracji oraz innych stanowiskach nieakademickich.
Podczas wywiadów będziemy prosić o podzielenie się doświadczeniami związanymi z łączeniem życia zawodowego lub studenckiego z rodzinnym, potrzebami i trudnościami w tym zakresie, ale również zależy nam na tym, aby poznać opinię osób badanych oraz ich pomysły i rozwiązania, które ułatwią łączenie obowiązków rodzinnych z pracą i studiami na UW.
Jako organizatorki badania (Zespół Równościowy UW oraz Centrum Badań nad Problematyką Kobiet i Płci UW) pragniemy zapewnić, że badanie ma charakter wewnątrz-uniwersytecki, a dane i informacje uzyskane podczas badania są poufne (dostęp do danych będą miały jedynie organizatorki badania) i będą wykorzystane tylko na potrzeby niniejszego badania.
Grupowe wywiady pogłębione rozpoczną się w II połowie października br.
Wywiady odbędą się online, na platformie Zoom.
Grupy do wywiadów zostaną zorganizowane wg klucza: osoby studiujące, osoby doktoryzujące się, osoby pracujące naukowo i dydaktycznie, osoby pracujące w administracji.
Link do formularza zgłoszeniowego do udziału w wywiadzie znajduje się tutaj, rejestracja będzie otwarta do dnia 12 października br.
W przypadku pytań dotyczących badania prosimy o kontakt z prof. Julią Kubisą, e-mail: jd.kubisa@uw.edu.pl
Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą do przełożonych osób zatrudnionych na UW, oraz do Kierowników Jednostek Dydaktycznych o umożliwienie chętnym pracownikom_com i studentom_kom wzięcia udziału w badaniu Badanie jest realizacją strategicznych dla UW działań i ma na celu wypracowanie rozwiązań, które przyczynią się do poprawy sytuacji społeczności akademickiej. W związku z tym udział w badaniu jest we wspólnym interesie nas wszystkich.