IV edycja konkursu „Nauka jest dla ludzi”
10 listopada, 2021
Grzebyk Patrycja dr hab.
Dr hab. Patrycja Grzebyk redaktorką naczelną czasopisma Journal of International Humanitarian Action
15 listopada, 2021

plen

W dniach 9-12 listopada delegacja WNPISM przebywała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Powodem wizyty były rozmowy dwustronne z najlepszą uczelnią w kraju – UAE University, spotkania ze studentami naszego wydziału oraz udział w oficjalnych obchodach Dnia Niepodległości w polskim pawilonie na wystawie EXPO 2020.

W skład wydziałowej delegacji byli: dr hab. Daniel Przastek – dziekan, dr hab. Maciej Raś – prodziekan ds. studenckich, prof. Jacek Męcina – pełnomocnik dziekana ds. współpracy z otoczeniem biznesowym, dr Agnieszka Bejma – pełnomocnik dziekana ds. studenckiego ruchu naukowego oraz mgr Jakub Nowotarski – kierownik biura promocji i komunikacji. Z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego obecna była również delegacja Wydziału Nauk Ekonomicznych w składzie: prof. ucz. dr hab. Gabriela Grotkowska – dziekan oraz dr Tomasz Gajderowicz.

10 listopada odbyły się rozmowy z United Arab Emirates University – najlepszą uczelnią w kraju, która jednocześnie jest liderem w całej zatoce. Uniwersytet zlokalizowany jest w Al Ain, miejscowości położonej 150 km od Dubaju. Spotkania dotyczyły możliwości wymiany studentów oraz pracowników obu uczelni, a także możliwe uruchomienie podwójnego dyplomu. Wizyta podzielona była na dwa bloki. W pierwszym delegacja UW spotkała się z Wicekanclerzem uczelni omawiając generalne warunki współpracy. W drugim bloku pracownicy zostali podzieleni i uczestniczyli w rozmowach tematycznych dotyczących m. in. wymian studenckich oraz projektów badawczych.

11 listopada na zaproszenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu delegacja wzięła udział w oficjalnych obchodach Dnia Niepodległości w polskim pawilonie na wystawie Expo 2020 Dubai. Następnego dnia odbyło się spotkanie z komisarzem generalnym pawilonu panem Adrianem Malinowskim oraz ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego, którzy odbywają praktyki pracując przy wystawie.