Zapraszamy na kurs WOS w Pigułce
Instytut Sobieskiego zaprasza na warsztaty pt. Akademia Młodych Ekspertów
6 marca, 2023

Delegacja Wydziału na uczelniach w Meksyku

W dniach 18.-25. lutego 2023 r. odbyła się wizyta studyjna delegacji Wydziału w 9 uczelniach partnerskich w Meksyku. Dra hab. Jakub Zajączkowski, pełnomocnik Dziekana ds. międzynarodowych programów badawczych i współpracy z zagranicą oraz Aleksandra Borycka-Dziekańska, kierowniczka sekcji międzynarodowych programów badawczych i współpracy z zagranicą spotkali się z władzami uczelni oraz wydziałów stosunków międzynarodowych i nauk politycznych oraz badaczami i studentami z 9 uczelni, w tym z 8 uczelniami z którymi Wydział już od kilku lat współpracuje oraz jednym Wydziałem, z którym WNPiSM podpisze wkrótce umowę o współpracy.

Przedstawiciele Wydziału rozmawiali o poszerzeniu współpracy międzynarodowej związanej z badaniami, utworzeniem grup badawczych oraz zintensyfikowaniem wymiany studenckiej i akademicką oraz utworzeniu double diploma. Podczas wizyty w Puebli dr hab. J. Zajączkowski wygłosił wykład dla studentów BUAP na temat European Union Strategy towards China after Russian Invasion of Ukraine.

Wydział i partnerzy z Meksyku uzgodnili, że w połowie kwietnia odbędzie się spotkanie online dla wszystkich studentów zainteresowanych wyjazdem na semestr w ramach wymiany bilateralnej do jednej z 9 uczelni w Meksyku. Więcej szczegółów pod koniec marca br. Przypominamy, że semestr letni w Meksyku rozpoczyna się 1 sierpnia.

Podczas wizyty delegacja odbyła wizyty na następujących uczelniach:

18-19 lutego spotkania z badaczami z CIDE (Centro de Investigacion y Docencia Economicas) – dyskusja na temat wspólnego projektu badawczego dotyczącego Globalnego Południa i porządku międzynarodowego

20 lutego:

COLMEX El Colegio de Mexico, spotkania z:

• Prof. Anna Covarrubias, Vice President Academic Affairs
  • Alejandra Gonzalez Barajas, Head of Academic Exchange Office

20 lutego:

UNAM Universidad Nacional Autonoma de Mexico, School of Social and Political Sciences, spotkania m.in. z:

• Prof. Fausto Quintana Solórzano, Coordinator Centro de relaciones Internacionales
  • Prof. Damaso Morales Ramirez, Coordinator, School of Social and Political Sciences
  • Ponadto spotkania z badaczami i studentami z UNAM

21 lutego: