dr Łukasz Wieczorek na III Kongresie Kryminologicznym

konferencja
Konferencja pt. Young People in a Multi-generational Work Environment już 9 października
1 października, 2024
Szeptycki Andrzej dr hab.
Andrzej Szeptycki profesorem w dyscyplinie stosunki międzynarodowe
2 października, 2024

W dniach 23-24 września dr Łukasz Wieczorek z Ośrodka Badań Handlu Ludźmi WNPiSM uczestniczył w III Kongresie Kryminologicznym Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii. Wygłosił tam referat zatytułowany „Przestępczość cudzoziemców w Polsce – co wiemy, a czego nie?”.

Kongres Kryminologiczny to cykliczne wydarzenie naukowe organizowane od 2019 roku, które stanowi platformę wymiany wiedzy i dyskusji dla polskich kryminologów. Podczas obrad uczestnicy mają okazję zaprezentować wyniki badań oraz debatować nad współczesnymi wyzwaniami w dziedzinie kryminologii.

Tegoroczną edycję Kongresu zorganizowała Katedra Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz działające przy niej Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii.