Instytut Sobieskiego zaprasza na warsztaty pt. Akademia Młodych Ekspertów

6 marca, 2023
Jubileusz Zakładu Systemów Politycznych UWr oraz prof. Andrzeja Antoszewskiego
7 marca, 2023

Instytut Sobieskiego serdecznie zaprasza na organizowane we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego warsztaty dla studentów pt. Akademia Młodych Ekspertów!

Głównym celem warsztatów jest dostarczenie wiedzy, rozszerzenie kompetencji zawodowych i rozwój uczestników projektu w dziedzinach takich jak:

Transformacja energetyczna w Polsce – temat zostanie bliżej przybliżony w formie wykładu, prowadzonego przez eksperta w tej dziedzinie – b. ministra Piotra Naimskiego.

Bezpieczeństwo Polski – temat niezwykle istotny, szczególnie w obecnej sytuacji międzynarodowej, zostanie przybliżony uczestnikom projektu przez doświadczonego generała z wieloletnim stażem w polskiej armii – gen. Waldemara Skrzypczaka.

Rynek emerytur w Polsce – na warsztatach zostaną poruszone tematy związane między innymi z przyszłością rynku emerytalnego w Polsce, którą przybliżą eksperci z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Kariera w instytucjach UE – studenci dowiedzą się jak wygląda ścieżka kariery w instytucjach unijnych, zasady zatrudniania, wymagania i specyfika pracy w poszczególnych instytucjach unijnych – warsztaty poprowadzi była Ambasadorka Karier UE Angelika Gieraś.

Przeciwdziałanie dezinformacji – uczestnicy na warsztatach poznają narzędzia przeciwdziałania dezinformacji, fact checkingu, radzenia sobie z fake newsami, szukania informacji w internecie oraz ich weryfikowania. Poprowadzi je Filip Szulik-Szarecki – Wojownicy Klawiatury.

Rozwój osobisty – na warsztatach zostaną przeprowadzone testy osobowościowe wśród uczestników przy wykorzystaniu metodologii MBTI wraz z informacją zwrotną na temat unikatowych zdolności, każdej z badanych osób – trenerzy z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Akademia będzie trwała w okresie od 23 marca do 25 maja 2023 r. Zajęcia będą się odbywały w budynku Collegium Politicum na kampusie głównym UW  w godzinach popołudniowych od 15:00 -18:00. Planowane są następujące terminy spotkań (na warsztatach dozwolona jest 1 nieobecność!): 23 marca, 30 marca – gr. A, 31 marca, 13 kwietnia – gr. B, 14 kwietnia, 20 kwietnia – gr. C, 21 kwietnia – gr. 1, 27 kwietnia – gr. 2, 11 maja, 18 maja, 25 maja.

Proponujemy innowacyjne podejście – cały kurs ma na celu poszerzenie wiedzy studentów i uzupełnienie luki z zakresu, który rzadko jest poruszany w programach studiów politologicznych. Chcemy, aby studenci zdobywszy praktyczną wiedzę z tematyki gospodarczej i międzynarodowej stali się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.

Instytut Sobieskiego zorganizował pierwszą edycję podobnej Akademii, dla społeczności Uniwersytetu Warszawskiego pt. “Tworzymy idee dla Młodych”, która była finansowana ze środków programu Erasmus+.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

Wypełnione formularze przyjmujemy do 15 marca 2023 do godziny 12:00.

Wyniki rekrutacji przedstawimy 17 marca 2023 roku.

Link do formularza rekrutacyjnego: Akademia Młodych Ekspertów – formularz rekrutacyjny – Google Forms

Udział w warsztatach wymaga zapoznania się z regulaminem i zaakceptowania go (kliknij TUTAJ).

Więcej informacji na temat Instytutu Sobieskiego: https://sobieski.org.pl/