Konferencja międzynarodowa w ramach grantu MSZ nt. Poland in Asia – The Role of the Higher Education in Public Diplomacy

Konferencja naukowa „70 lat Organizacji Narodów Zjednoczonych. Silna ONZ. Lepszy świat”
5 listopada, 2015
UE, USA a Transatlantyckie Partnerstwo – Nowe Otwarcie
27 listopada, 2015

16 listopada 2015 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Poland in Asia – The Role of the Higher Education in Public Diplomacy. Konferencja zorganizowana była przez ISM UW, Centrum Europejskie UW oraz Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych. Konferencja była zrealizowana w ramach grantu MSZ przyznanego PTSM, IM UW i CE UW nt. Centra Studiów nad Polską i Europą Środkową na uniwersytetach azjatyckich.

W konferencji wzięli udział koordynatorzy z uczelni partnerskich w projekcie MSZ, czyli z: University of Calcutta, Manipal University, Kyuungpook National University, Peking University. Ponadto referaty wygłosili pracowni ISM, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z udziału w projekcie. Podczas konferencji zastawiano się jak współpraca akademicka, wykłady dla studentów z uczelni azjatyckich mogą wpływać na percepcję Polski oraz Unii Europejskiej.

W konferencji wzięło udział ponad 60 osób, w tym zagraniczni studenci w ISM UW, przedstawiciele MSZ oraz think-tanków.