Okrągły stół – COVID-19 i jego wpływ na psychologiczne wymiary życia politycznego

Invitation – „China in contemporary international relations: beyond the boundaries of western and non-western intellectual traditions”
27 stycznia, 2022
Raś Maciej dr hab.
Wywiad dra hab. Macieja Rasia „Interested in De-Escalation”
27 stycznia, 2022

Zachęcamy do zapoznania się z protokołem z Obrad Okrągłego Stołu, zorganizowanego przez studentów I roku magisterskich studiów politologicznych. Projekt stanowił jeden z elementów zaliczenia przedmiotu psychologia polityki, prowadzonego przez prof. dr. hab. Tadeusza Bodio.

Przy wyborze przedmiotu projektu grupa kierowała się przede wszystkim bieżącą sytuacją społeczno-polityczną, która od dwóch lat niezmiennie jest determinowana przez pandemię SARS-CoV-2. Z tego powodu studenci uznali, że najbardziej odpowiednim będzie zajęcie się aktualnym problemem, który dotyka ich zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio. Za wyborem tematu przewodniego przemawiała również chęć pogłębienia informacji na temat przyczyn, przebiegu i konsekwencji obserwowanej pandemii. Studenci postanowili podejść do niej w sposób naukowo-badawczy i spróbować wywnioskować, jak całe zjawisko wpłynie na kondycję psychiczną społeczeństwa.

Protokół z Obrad Okrągłego Stołu