Międzynarodowa Szkoła Letnia poświęcona problematyce nielegalnego handlu na WNPISM UW
23 lipca, 2024
International Summer School on Illicit Trade
25 lipca, 2024

24 lipca 2024 roku na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się Siódma Międzynarodowa Konferencja World International Studies Committee(WISC) pod hasłem “International Relations in a World of Flux: Understanding Continuity, Change and Contestation”.

Konferencja jest pierwszym wydarzeniem tej skali w Polsce poświęconym nowej dyscyplinie – stosunkom międzynarodowym, która została oficjalnie powołana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w październiku 2022 roku, jednocześnie będąca jedną z największych tego rodzaju na całym świecie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z World International Studies Association, Polskim Towarzystwem Studiów Międzynarodowych oraz Uniwersytetem Warszawskim oraz z udziałem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwszy dzień konferencji obfitował w aż 46 paneli dyskusyjnych, które dotyczyły najważniejszych i najbardziej palących kwestii we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Po ich zakończeniu, w Auditorium Maximum, miało miejsce oficjalne otwarcie Konferencji. W uroczystości udział wzięli: Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Nowak, były Szef polskiego MSZ Adam Daniel Rotfeld, Przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych prof. Edward Haliżak, Przewodnicząca WISC prof. Pinar Bilgin, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Andrzej Szeptycki oraz Dyrektor Departamentu Strategii Polityki Zagranicznej w MSZ Andrzej Kindziuk a także wielu Ambasadorów z różnych krajów.