Przedstawiciele WNPiSM w oficjalnej delegacji rządowej z okazji inauguracyjnego rejsu PLL LOT Warszawa-New Delhi

31 października br. od godziny 13:00 obowiązują godziny dziekańskie
24 października, 2019
Wykład prof. Battulga Sukhee: WSPÓŁCZESNE SPOŁECZEŃSTWO MONGOLII: W POSZUKIWANIU TRZECIEGO SĄSIADA
25 października, 2019

Z okazji otwarcia bezpośredniego połączenia lotniczego przez Polskie Linie Lotnicze LOT Warszawa – New Delhi w dniu 11.09.2019 przedstawiciele Wydziału w składzie: prodziekan ds. studenckich dr Justyna Godlewska-Szyrkowa, kierownik katedry Studiów Regionalnych i Globalnych prof. Jakub Zajączkowski oraz dr Łukasz Gołota odbyli wizytę w New Delhi jako członkowie oficjalnej delegacji rządowej kierowanej przez podsekretarza stanu w MSZ Marcina Przydacza. Delegacji rządowej towarzyszyła również liczna delegacja biznesowa.

Program wizyty, która trwała  w dniach 11-16.09.2019 objął:
– Spotkanie z prezesem Polskich Lini Lotniczych LOT Rafałem Milczarskim;
– Galę LOT-u świętująca nowe połączenie;
– Panel naukowy Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jawaharlal Nehru University; Temat: The Role of Universities and Business in Contemporary Diplomacy: Case Study of EU-Asia and Poland-India relations;

– Podpisanie Memorandum of Understanding między uczelniami w obecności ministra i przedstawicieli zarządu PLL LOT;
– Oficjalne spotkanie w rezydencji JE Ambasadora RP w Indiach prof. Adama Burakowskiego;
– Forum Biznesu Polska – Indie [organizowane przez PAIH i największą izbę handlową w Indiach – FICCI] Temat forum: „Poland-India Business Forum: New partnerships for innovation, sustainable development and  environment.”
– Panel Naukowy w Birla Institute of Management Technology : Doing business in Asia: A Case Study of Poland – India z udziałem członka zarządu PLL LOT Macieja Wilka.
W trakcie wizyty doszło również do wręczenia przez ministra Marcina Przydacza odznaczeń „Bene Merito” Prof. A. Kumarowi (wieloletniemu partnerowi Wydziału z Manipal University) i honorowemu konsulowi RP w Kalkucie M. Goenka.
Wizyta była efektem rozpoczętej współpracy między Wydziałem a PLL LOT.