Uroczystość podpisania Memorandum of Understanding między Uniwersytetem Warszawskim a Vasyl Stus Donetsk National University

Trymestralny kurs języka polskiego dla zagranicznych pracowników UW
29 września, 2022
Inauguracja roku dla studentów anglojęzycznych
30 września, 2022

plen

W dniu 30.09.2022 roku odbyła się uroczystość podpisania Memorandum of Understanding między Uniwersytetem Warszawskim a Vasyl Stus Donetsk National University.

Sygnatariuszami umowy byli prof. dr hab. Sambor Grucza, Prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Tetyana Nagornyak, dr sc. pol., Senior Vice-Rector z Vasyl Stus Donetsk National University. Nasz wydział reprezentował dr hab. Jakub Zajączkowski – Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z zagranicą i międzynarodowych projektów badawczych.

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych współpracuje z Wydziałem Historii i Stosunków Międzynarodowych Vasyl Stus Donetsk National University od ponad 10 lat, z czego korzystali nasi studenci oraz badacze, a w ubiegłym roku nawiązano umowę międzywydziałową.

To kolejna wartościowa umowa, z której będą mogli skorzystać nasi studenci przy wyborze uniwersytetu na wymianę studencką.