Webinarium z okazji 25-lecia Rocznika Strategicznego: ŚWIAT MIĘDZY PANDEMIAMI: COVIDU-19 I AUTOKRACJI

Zmarł profesor Bogusław Mrozek
1 czerwca, 2020
Nowa oferta szkoleniowa dla nauczycieli akademickich
2 czerwca, 2020

Webinarium z okazji 25-lecia Rocznika Strategicznego:

ŚWIAT MIĘDZY PANDEMIAMI: COVIDU-19 I AUTOKRACJI

9 czerwca 2020 r. (wtorek), g. 12.00

Spotkanie odbędzie się na platformie google meet: meet.google.com/wmo-qgua-fez

Paneliści:

Agnieszka Bieńczyk-Missala (Uniwersytet Warszawski, Rocznik Strategiczny)

Patrycja Grzebyk (Uniwersytet Warszawski, Rocznik Strategiczny)

Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja)

Eugeniusz Smolar (Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Moderacja:

Roman Kuźniar (Uniwersytet Warszawski; redaktor naczelny Rocznika Strategicznego)

W jakim stopniu spowodowany pandemią Treuga Dei wpłynie na bezpieczeństwo i stosunki międzynarodowe?

Czy dojdzie do zmiany układu sił, zwłaszcza w triadzie USA – Chiny – Europa (UE)?

Czy odwrót od demokracji, praw człowieka i instytucji wielostronnych na rzecz autokracji („silnego państwa”), wzrostu roli granic i egoizmów narodowych jest tendencją przejściową czy długotrwałą?

Czy iluzoryczność bezpieczeństwa gwarantowanego przez siłę zbrojną jest szansą na nowy paradygmat bezpieczeństwa człowieka?

Zachęcamy do lektury jubileuszowego wydania Rocznika Strategicznego, gdzie znajdą Państwo m.in. analizę dotyczącą wpływu Covid-19 na stosunki międzynarodowe autorstwa Romana Kuźniara oraz przegląd sytuacji geopolitycznej za rok 2019.

Starsze Roczniki Strategiczne są do kupienia w wersji papierowej na: https://scholar.com.pl/pl/

lub do pobrania w wersji elektronicznej na: https://wnpism.uw.edu.pl/rocznik-strategiczny/