Współpraca WNPISM z Kalypso Media podczas OGUNu Warsztaty grywalizacyjne

dr Aleksandra Jaskólska odwołuje dyżury
29 listopada, 2022
Informacja o spotkaniach z legalizacji pobytu w Polsce
30 listopada, 2022

Studentki i studenci w ramach zajęć OGUN „Warsztaty grywalizacyjne” prowadzonych przez dr. hab. Jacka Ziółkowskiego oraz mgr. Piotra Rutkowskiego mieli okazję wcielić się w El Presidente (w grze Tropico 5) i poczuć trudy i korzyści, wynikające z prowadzenia małego wyspiarskiego państwa, (nad)używać władzy, wygrywać wybory, radzić sobie z opozycją lub rebeliantami.

Jest to efekt współpracy badaczy z firmą Kalypso Media. Podobne, innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem gier komputerowych, dr hab. Ziółkowski i mgr Rutkowski prowadzą dzięki uzyskaniu dofinansowania w ramach Funduszu Doskonałości Dydaktycznej UW. Podczas zajęć można stać się rządem, sztabem wyborczym, detektywem czy zostać delegatem na konferencji pokojowej.