Wykład „Japan, Russia, and China: A Japanese perspective on the Russian aggression in Ukraine”

Wyjazd studyjny do Madrytu
18 listopada, 2022
Webinar „Małe, ale ważne – o znaczeniu wysp na Pacyfiku”
21 listopada, 2022
wykład

plen

Prof. Shin Kawashima z Tokyo University wygłosi na WNPiSM wykład na temat: Japan, Russia, and China: A Japanese perspective on the Russian aggression in Ukraine. Wykład odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada, w godz. 18.30-20.00 w Auli prof. Baszkiewicza (Gmach Audytoryjny WNPiSM).

Prof. Kawashima jest jednym z najwybitniejszych japońskich specjalistów w dziedzinie stosunków międzynarodowych oraz kluczowym doradcą rządu Japonii w polityce wobec ChRL. Jest autorem wielu publikacji naukowych, a jego komentarze dotyczące stosunków międzynarodowych można przeczytać m.in. w The Economist, The New York Times, The Financial Times. Szczegółowy biogram prof. Kawashimy znajduje się na końcu tekstu.

Gościa powita i spotkanie otworzy prodziekan WNPiSM, prof. Maciej Raś. Po wykładzie zapraszamy do dyskusji, która moderować będzie prof. Marek Madej.
Prof. S. Kawashima odwiedza WNPiSM w ramach podsumowania grantu NCN prof. Anny Wojciuk.