pl

XIX Wielodyscyplinarna Konferencja 
Instytutu Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW i Księży Werbistów „Sacrum i profanum we współczesnym świecie” | 1-3 lipca 2019 roku

XIX Wielodyscyplinarna Konferencja ISM WNPiSM UW i Księży Werbistów „Sacrum i profanum we współczesnym świecie”, Chludowo 1-3 lipca 2019 r. pt. Chrześcijaństwo i chrześcijanie we współczesnym świecie. Stolica Apostolska oraz inne podmioty religijne i motywowane religijnie w stosunkach międzynarodowych.

Tegoroczna edycja Konferencji odbyła się w domu księży misjonarzy w Chludowie koło Poznania. Tym razem tematem obrad była największa i najbardziej prześladowana na świecie grupa religijna – chrześcijanie.

Po 7 latach zmieniliśmy zatem miejsce naszych konferencji i zamiast Pieniężna spotkaliśmy się w Chludowie. Charakter Konferencji jednak się nie zmienił. Tradycyjnie wzięło w niej udział kilkudziesięciu uczestników z wielu ośrodków naukowych z Polski (różnych dyscyplin naukowych i zainteresowań), a także nasz stały gość – Uri Huppert z Jerozolimy. Jak zawsze towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera a dyskusje przeciągały się do długich godzin nocnych! Zwiedziliśmy też serce Wielkopolski czyli Poznań.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się z programem.

Tegoroczna Konferencja werbistowska była ostatnią organizowaną przez Instytut Stosunków Międzynarodowych UW. Nie była to jednak ostatnia konferencja werbistowska badaczy stosunków międzynarodowych pracujących na naszym Wydziale. W przyszłym roku spotkamy się ponownie pod nieco zmieniona nazwą. Będzie to jubileuszowa 20. Konferencja naszego cyklu. Już teraz zapraszamy do udziału!

X