Ilkowski Filip dr hab.

Ilkowski Filip

plen

dr hab. Filip Ilkowski – doktor habilitowany nauk społecznych w zakresie nauk o polityce (2017) na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. „Imperializm kapitalistyczny we współczesnych ujęciach teoretycznych”. W 2005 r. doktoryzował się pracą pt. „Reformy brytyjskiego ruchu związkowego w latach 1964–1997. Analiza politologiczna.”. Pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Adiunkt w Katedrze Teorii Polityki i Myśli Politycznej. Członek European Consortium for Political Research i Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Występował z referatami m. in. na uniwersytetach w Stambule, Ljubljanie, Londynie, Brukseli i na Malcie. Poza życiem zawodowym praktyk działalności w ruchach społecznych.

Zainteresowania badawcze

Teorie imperializmu i państwa kapitalistycznego, ruchy społeczne, myśl polityczna, polityka brytyjska, polityka bliskowschodnia.

Jednostka

Katedra Teorii Polityki i Myśli Politycznej

3 ostatnie publikacje:

F. Ilkowski, New Warsaw Pacts, ‘Beggar Imperialism’ and interstate rivalry in Central and Eastern Europe, „Capital & Class” 2017 nr 41/2, s. 263-290.

F. Ilkowski, Capitalist Imperialism in Contemporary Theoretical Frameworks, Frankfurt am Main, 2017.

F. Ilkowski, Wybrane ruchy społeczne współczesnego kryzysu. Rewolucja i kontrrewolucja arabska, Indignados, Tea Party i Occupy Wall Street, związki zawodowe, Warszawa, 2016.

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X