Wyjazd studyjny grupy studentów WNPiSM z Indonezji do Krakowa

Wizyta w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie
18 października, 2021

plen

W dniach 15-17 października 2021 r. odbył się wyjazd studyjny grupy studentów WNPiSM z Indonezji do Krakowa. 24-osobowa grupa gości z Azji południowo-wschodniej studiuje gościnnie na naszym Wydziale w ramach stypendium rządu Indonezji Indonesian International Students Mobility Awards 2021.

Podczas wyjazdu uczestnicy odbyli szereg wizyt w najważniejszych miejscach dawnej stolicy Polski. Grupa zwiedziła m.in. Zamek Królewski na Wawelu, rynek starego miasta oraz dzielnicę Kazimierz. Ważnym punktem wyjazdu była również wizyta w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Maius).

W sobotę 16.10 nasi studenci zwiedzili teren dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz w Oświęcimiu oraz sąsiadujący Auschwitz-Birkenau w Brzezince.

Ze strony Wydziału w organizację wyjazdu zaangażowane były dwie sekcje WNPISM – współpracy międzynarodowej i międzynarodowych programów badawczych oraz promocji i komunikacji. Delegację w Krakowie stworzyli: mgr Tymoteusz Kraski, mgr Wiktor Jasionowski, mgr Jakub Nowotarski oraz Karolina Molska.