Relacja z II dnia konferencji WISC
25 lipca, 2024

26 lipca 2024 roku odbył się trzeci dzień Siódmej Międzynarodowej Konferencji World International Studies Committee (WISC) pod hasłem „International Relations in a World of Flux: Understanding Continuity, Change and Contestation”.

Dzisiejsze spotkania obejmowały 37 paneli dyskusyjnych, w tym cztery sesje plenarne, podczas których poruszano kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem międzynarodowym, rolą globalnego południa we współczesnych stosunkach międzynarodowych oraz teorią dyscypliny stosunków międzynarodowych. Każda z tych sesji przyciągnęła liczne grono uczestników, zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i wymianą poglądów na te istotne tematy.

Stanowiły one okazję do wysłuchania wybitnych specjalistów z różnych dziedzin, którzy dzielili się swoimi najnowszymi badaniami i analizami. Dyskusje na temat bezpieczeństwa międzynarodowego skupiły się na współczesnych zagrożeniach i strategiach zarządzania kryzysami, natomiast panele dotyczące globalnego południa umożliwiły głębsze zrozumienie roli tych regionów w kształtowaniu globalnej polityki. Teoretyczne rozważania nad stosunkami międzynarodowymi dostarczyły uczestnikom nowych perspektyw i narzędzi analitycznych.

Nasz Wydział z ogromną radością gości tak prestiżową konferencję, szczególnie w przeddzień uroczystych obchodów 50-lecie istnienia naszej instytucji. Jest to dla nas wydarzenie o wyjątkowym znaczeniu, gdyż umożliwia nawiązywanie kontaktów naukowych z przedstawicielami czołowych uczelni z całego świata, co pozwala nawiązywać nowe współprace, a także przekłada się na lepszą ekspozycję naszej marki. Ponadto organizacja Konferencji zwiększa nasze szanse na wyższe pozycje w rankingach akademickich.

Jesteśmy dumni, że możemy być gospodarzem tak znaczącego wydarzenia, które nie tylko podnosi prestiż naszego Wydziału oraz Uniwersytetu, ale również wzbogaca naszą społeczność akademicką o nowe doświadczenia i inspiracje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wkład w sukces konferencji.