dr Piotr Potejko na międzynarodowej konferencji na temat: „Kriticka infrastruktura v Ceske Republice – nova legislativa, jeji dopady a implementace”
14 października, 2024
15 października, 2024

Wspólnie z Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie zapraszamy na wydarzenie pt. DZIEŃ ONZ 2024: Szczyt Przyszłości 2024 – szanse i wyzwania dla Organizacji Narodów Zjednoczonych w nadchodzących dekadach, które odbędzie się 24 października 2024 roku w godz. 10.00–15.00 w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym WNPISM Uniwersytetu Warszawskiego.

24 października obchodzimy Dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych, upamiętniający wejście w życie Karty Narodów Zjednoczonych. W tym roku tematem przewodnim Dnia ONZ w Polsce jest Szczyt Przyszłości, który odbył się we wrześniu bieżącego roku i miał na celu reformę systemu międzynarodowego, wzmocnienie współpracy wielostronnej oraz przyspieszenie realizacji globalnych zobowiązań. Celem Szczytu było także stawienie czoła współczesnym wyzwaniom, aby zapewnić stabilną przyszłość dla kolejnych pokoleń. Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ światowi przywódcy przyjęli Pakt dla przyszłości – dokument końcowy Szczytu, będący zobowiązaniem do wprowadzenia w życie wynegocjowanych zmian.

Z tej okazji Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego organizują konferencję, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele agend ONZ i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program obejmuje panele dyskusyjne, w tym m.in. na temat multilateralizmu oraz wpływu Paktu dla przyszłości na Polskę. Ważną częścią wydarzenia będzie również panel młodzieżowy, dający młodym ludziom możliwość wyrażenia swoich opinii na temat przyszłości współpracy międzynarodowej.

Obowiązują zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ

Dokładny program dostępny TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału!