
Nabór zgłoszeń do Nagrody im. Ludwika Ehrlicha
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że decyzją Kapituły Nagrody im. Ludwika Ehrlicha edycja konkursu zaplanowana na rok 2025 została połączona z edycją na rok 2026. Przyczyną tej decyzji była niewielka liczba nadesłanych prac w ubiegłorocznej edycji.
W związku z powyższym powstała możliwość nadsyłania prac naukowych, na podstawie których nadano stopień doktora w roku 2024 lub 2025. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 lipca 2026 r.
Nagroda im. Ludwika Ehrlicha służy wyróżnianiu najlepszych rozpraw doktorskich z pogranicza stosunków międzynarodowych oraz prawa i instytucji międzynarodowych, uwzględniając sposób, w jaki problemy z obu wskazanych obszarów badawczych przenikają się i wzajemnie na siebie oddziałują.
Konkurs przeprowadzany jest zgodnie z następującym harmonogramem:
- ogłoszenie konkursu – do 31 stycznia każdego roku,
- nadsyłanie zgłoszeń – do 1 lipca każdego roku,
- ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczystość wręczenia nagród – do 30 listopada każdego roku,
- do konkursu mogą zostać zgłoszone rozprawy, na podstawie których nadano stopień doktora w kalendarzowym roku poprzedzającym ogłoszenie konkursu (podstawą stwierdzenia daty nadania stopnia doktora jest uchwała właściwego organu).
W składzie kapituły Nagrody zasiadają: dr hab. Katarzyna Kołodziejczyk, prof. ucz.-przewodnicząca Kapituły i p.o. Dziekan WNPiSM UW oraz dr hab. Patrycja Grzebyk, prof. UW (Uniwersytet Warszawski), dr hab. Bartłomiej Krzan, prof. UWr (Uniwersytet Wrocławski),dr Tomasz Pugacewicz (Uniwersytet Jagielloński),dr hab. Joanna Starzyk-Sulejewska (Uniwersytet Warszawski) i dr hab. Jakub Zajączkowski (Uniwersytet Warszawski).
Szczegółowe informacje dotyczące zasad zgłaszania prac oraz wymaganych dokumentów znajdują się w regulaminie.
Regulamin