Dr Andżelika Mirska na University of Technology Sydney

19 września, 2024
Nowa publikacja dr. hab. Łukasza Łotockiego
20 września, 2024

Dr Andżelika Mirska realizuje międzynarodowy projekt Local Government and the Changing Urban-Rural Interplay (LoGov) w kooperacji z 18 partnerami z całego świata. Jednym z nich jest University of Technology Sydney (UTS), gdzie dr Mirska odbyła miesięczny pobyt badawczy dotyczący zarządzania lokalnego, w tym lokalnej polityki transportowej w Australii i Polsce. Został on zrealizowany we współpracy z Profesor Carol Mills, Dyrektor Institute for Public Policy and Governance, UTS.

Podczas pobytu na UTS dr Mirska poprowadziła m.in. seminarium na temat procesu decentralizacji administracji w Polsce, w tym instrumentów partycypacyjnych w zarządzaniu publicznym na poziomie lokalnym.

Była również okazja do rozmowy z prof. Josephem E. Stiglitzem na temat jego nowej publikacji ‘The Road to Freedom: Economics and the Good Society’. Więcej na temat projektu tutaj.