Finał 67. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Jubileusz prof. dr hab. Ewy Stasiak-Jazukiewicz
27 marca, 2026
Ogromny sukces dr Kamila Matuszczyka
30 marca, 2026

polski angielski

Finał 67. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W dniach 28–29 marca 2026 roku Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego był organizatorem finału 67. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przez dwa dni nasz wydział gościł najlepsze uczennice i najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do etapu końcowego konkursu. Program wydarzenia obejmował zarówno część konkursową, jak i inne, liczne wydarzenia.

Pierwszego dnia po uroczystej inauguracji na Wydziale Zarządzania uczestnicy przystąpili do testu olimpijskiego. Uczniowie przejechali na Krakowskie Przedmieście, gdzie mieli spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Następnie wydarzenia przeniosły się na Kampusu Głównego, gdzie  ogłoszono wyników testu oraz przeprowadzono egzaminy ustne. Dzień zakończyło wydarzenie artystyczne w Auli im. prof. Jana Baszkiewicza.

29 marca, rozpoczął się finał 67. edycji Olimpiady. Zaczeliśmy go quizem olimpijskim z udziałem dziewięciu najlepszych laureatów, prowadzonym przez dr. Łukasza Szeleckiego.Bezpośrednio po nim odbył się oratorski konkurs specjalny o Nagrodę Przewodniczącego Olimpiady pod hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady czyli tematem przewodnim była służba cywilna.. Ważnym punktem programu było również spotkanie i debata pt. Polska i UE w zmieniającym się świecie” moderowana przez Prof. Konstantego Wojtaszczyka z przedstawicielami świata akademickiego i politycznego .

Finał zwieńczyło uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem nagród laureatkom i laureatom Olimpiady. W imieniu WNPiSM Pani Dziekan ufundowała hojne nagrody pieniężne i rzeczowe dla Laureatek i Laureatów,.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom oraz dziękujemy całej społeczności Wydziału za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

 

X