Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partnerami strategicznymi – pilotaż
5 września, 2022
NABÓR EKSPERTÓW do współpracy z Centrum Oceny Skutków Regulacji Uniwersytetu Warszawskiego
12 października, 2022

pl

Aktualnie otwarte konkursy krajowe:

Narodowe Centrum Nauki (NCN):

SONATA 18 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (czyli w okresie od 1.01.2015 – 31.12.2020). Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe, trwających 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy.

Termin składania wniosków do SOB WNPiSM: do 28.11.2022 r.

Link do programu

 

POLONEZ BIS 3 na 24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Celem konkursu jest rozwój kariery naukowców poprzez wsparcie ich międzynarodowej mobilności oraz finansowanie ambitnych projektów badawczych realizowanych w najlepszych polskich ośrodkach. Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień naukowy doktora lub co najmniej cztery lata doświadczenia badawczego w pełnym wymiarze czasu pracy oraz które w okresie trzech lat poprzedzających datę otwarcia naboru wniosków w konkursie nie przebywały, nie były zatrudnione ani nie studiowały w Polsce dłużej niż 12 miesięcy łącznie.

Termin składania wniosków do SOB WNPiSM: do 28.11.2022 r.

Link do programu

 

PRELUDIUM BIS 4 skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie. Celem konkursu jest wsparcie kształcenia doktorantów w szkołach doktorskich i finansowanie projektów badawczych realizowanych przez doktorantów w ramach przygotowywanych przez nich rozpraw doktorskich. Budżet projektów PRELUDIUM BIS 3 może obejmować środki na badania w wysokości  co najwyżej  300 000 zł, koszty stypendium doktoranckiego oraz koszty pośrednie.

Termin składania wniosków do SOB WNPiSM: do 28.11.2022 r.

Link do programu

 

OPUS 24 na projekty badawcze. Konkurs OPUS 24 otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.

Ważne! Współpraca międzynarodowa w konkursie OPUS 24 nie jest obowiązkowa, a wnioski z udziałem partnerów zagranicznych nie są traktowane preferencyjnie w stosunku do wniosków, które takich partnerów nie angażują.

Termin składania wniosków do SOB WNPiSM: do 28.11.2022 r.

Link do programu

 

Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB):

Od 16.09.2022 r. wznowiono nabór wniosków w ramach systemu grantów wewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wznowienie dotyczy naboru w Działaniach:

  • IV.3.1. Granty wewnętrzne Uniwersytetu Warszawskiego dla podniesienia potencjału badawczego pracowników,
  • I.2.4. Wspomaganie aktywności publikacyjnej w modelu open access oraz
  • II.2.2. Fundusz na mobilność

Nabór wniosków w trybie ciągłym.

Link do programu

IV.4.1. Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów UW – mikrogranty, edycja 2

Celem programu jest dofinansowanie aktywności publikacyjnej oraz określonych aktywności naukowych doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, które podniosą jakość badań realizowanych przez doktorantów w związku z przygotowywanymi rozprawami doktorskimi oraz ułatwią ich obronę.

Nabór wniosków w trybie ciągłym.

Link do programu

I.1.1 / IV.1.1. Program Mentor – edycja 2

Celem programu jest dofinansowanie wizyt mentoringowych na UW, wizyt eksperta na UW oraz konsultacji na UW wybitnych naukowców z zagranicznych uczelni i instytucji badawczych o wysokiej renomie.

Nabór wniosków w trybie ciągłym.

Link do programu

II.1.2. Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partnerami strategicznymi – pilotaż

Celem programu jest nawiązanie lub wzmocnienie współpracy o znaczeniu strategicznym przez UW z strategicznymi instytucjami partnerskimi, służące m.in. tworzeniu wspólnych zespołów naukowych, wspólnemu ubieganiu się o granty, współprowadzeniu centrów badawczych i dydaktycznych, tworzeniu innowacyjnych programów nauczania i służących podnoszeniu kompetencji, współpromotorstwu, wymianie kadry naukowej, administracyjnej, technicznej.

Termin składania wniosków do IDUB do 31.10.2022 godzina 16:00

Link do programu

III.3.2. Promocja badań naukowych – edycja 3, ścieżka „W”

Celem projektu jest wyłonienie projektów, które – poprzez popularyzację badań naukowych zrealizowanych na Uniwersytecie Warszawskim – przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności Uniwersytetu Warszawskiego, jego pracowników oraz prowadzonych badań.

  1. W ramach ścieżki „W” finansowanie mogą uzyskać projekty polegające jedynie na:
    1. zorganizowaniu w Polsce lub za granicą ogólnodostępnego wykładu lub warsztatów popularno-naukowych podczas imprez masowych¹ lub
    2. zorganizowaniu w szkołach wykładów albo lekcji.
  2. W ramach ścieżki „A” finansowanie mogą uzyskać projekty inne niż wymienione w ust. 1 (ścieżce „W”), polegające na przykład na:
    1. przygotowaniu i opublikowaniu popularno-naukowego artykułu w czasopiśmie lub internetowym portalu naukowym;
    2. przygotowaniu i wydaniu książki popularno-naukowej;
    3. przygotowaniu i uruchomieniu popularno-naukowej strony WWW lub bloga;
    4. opracowaniu założeń podcast’u popularno-naukowego wraz z nagraniem i udostępnieniem co najmniej jednego odcinka w ogólnodostępnych repozytoriach (np. Google Podcast, Apple Music, Spotify, YouTube) lub
    5. pokryciu kosztów dedykowanej reklamy lub akcji promocyjnej, upowszechniającej w mediach (m.in. w radio, telewizji, mediach społecznościowych) informacje nt. wyników badań.
  3. W ramach ścieżki „A” dopuszcza się również dodatkowo:
    1. pokrycie kosztów uzyskania opinii od najwybitniejszych badaczy z danej dyscypliny na temat wyników badań wraz z prawem do ich publikowania i rozpowszechniania;
    2. opublikowanie wyników badań w czasopiśmie naukowym mieszczącym się w 25% najlepszych w danej dyscyplinie wraz z rozpowszechnieniem tego faktu w niespecjalistycznych czasopismach lub internetowych portalach naukowych

— przy czym działania te mogą być jedynie uzupełnieniem działań wskazanych w pkt. 2.

Termin składania wniosków do IDUB do 31.10.2022 godzina 16:00

Link do programu

I.2.2. Podniesienie wpływu regionalnego na naukę poprzez wysokiej jakości rozpowszechnianie wyników – czasopisma

W projekcie mogą wziąć udział czasopisma:

  1. wyłącznie naukowe,
  2. publikowane w modelu „Diamentowy Open Access”¹, bądź wdrożyć model w pierwszym roku przyznania dofinansowania,
  3. będące własnością Uniwersytetu Warszawskiego,
  4. publikujące w każdym roku przynajmniej 75% prac naukowych w rozumieniu wytycznych baz indeksujących²,
  5. nie wykazujące opóźnień wydawniczych dłuższych niż 3 miesiące w ostatnich 2 latach,
  6. indeksowane w bazie Scopus i/lub Web of Science, bądź starających się o indeksację w tych bazach (np. złożenie aplikacji do bazy, po „Ocenie Wstępnej” Elsevier), a cechujących się wysokimi rezultatami w zakresie wskaźników bibliometrycznych w tych bazach w swoich dziedzinach.

Dopuszczone jest aplikowanie czasopism będących własnością Uniwersytetu Warszawskiego wydawanych przez wydawnictwa zewnętrzne, które będą wykonywać działania zgłoszone w Projekcie, pod warunkiem dostarczenia szczegółowych rozliczeń wskazujących te działania i poniesione w związku z tym koszty zgodne z przedstawionym wnioskiem.

Link do programu

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X