Rada Europy przyjęła rekomendację ws. zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi w celu wykorzystywania w pracy

konferencja
Konferencja naukowa: Między kreatywnością a metodą? Kryteria oceny prac teoretycznych w naukach o polityce i administracji
5 października, 2022
Konferencja z cyklu Big Data
7 października, 2022

Uprzejmie informujemy, że na posiedzeniu Komitet Ministrów Rady Europy nr 1444 została przyjęta Rekomendacja CM/Rec(2022)21 w sprawie zapobiegania i zwalczania handlu ludźmi w celu wykorzystywania w pracy

W przygotowaniu tej Rekomendacji uczestniczył prof. Zbigniew Lasocik z Ośrodka Badań Handlu Ludźmi WNPiSM UW.

Przyjęty dokument zawiera szereg rekomendacji, które czynią Państwa Członkowskie odpowiedzialnymi, ze podjęcie realnych działań, zmierzających do ograniczenia pracy przymusowej.

Szczególnej uwadze Państwa polecamy dokument, który nazywa się Explanatory memorandum (Momorandum wyjaśniające), które formułuje merytoryczny fundament Rekomendacji oraz zawiera objaśnienia najważniejszych kwestii.