International Summer School on Illicit Trade
25 lipca, 2024
Relacja z III dnia konferencji WISC
29 lipca, 2024

25 lipca 2024 roku odbył się drugi dzień Siódmej Międzynarodowej Konferencji World International Studies Committee (WISC) pod hasłem „International Relations in a World of Flux: Understanding Continuity, Change and Contestation”.

WISC jest jednym z najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających naukowców z dziedziny stosunków międzynarodowych. Jego misją jest wspieranie badań i edukacji w tym zakresie poprzez organizację konferencji, warsztatów i publikację wyników badań. Działa na rzecz promowania współpracy między naukowcami z różnych krajów i środowisk akademickich.

Konferencja WISC to najbardziej prestiżowe i największe wydarzenie tego typu do tej pory organizowane w Polsce, mające na celu zgromadzenie badaczy zajmujących się różnymi aspektami stosunków międzynarodowych. Wydarzenie to, organizowane co trzy lata, oferuje platformę do wymiany wiedzy, dyskusji i nawiązywania współpracy naukowej.

Dzisiejsze spotkania obejmowały szeroki wachlarz tematów, od teorii stosunków międzynarodowych po konkretne studia przypadków i analizy regionalne. Uczestnicy mieli okazję dyskutować na temat globalnych wyzwań, takich jak międzynarodowa architektura bezpieczeństwa, zmiany w wewnętrznych systemach politycznych państw i ich wpływ na stosunki międzynarodowe, czy rola nowych technologii w globalnej polityce. W sumie odbyło się aż 50 paneli dyskusyjnych, w których udział wzięli także naukowcy z naszego wydziału, prezentując swoje najnowsze badania i analizy. Te inspirujące sesje pozwoliły na wymianę poglądów i doświadczeń, co przyczyniło się do wzbogacenia wiedzy uczestników i nawiązania nowych kontaktów naukowych.

Punktem kulminacyjnym dnia była sesja plenarna, która odbyła się w Auditorium Maximum. Wykład zatytułowany „The Sciences of the International: Allodoxia, Apocrypha, Misology, Misoneism, and Cryptomnesia” wygłosił prof. Siba N’Zatioula Grovogui z Cornell University. Jego pełne refleksji przemówienie przyciągnęło szerokie grono słuchaczy, którzy z uwagą śledzili jego wystąpienie zwieńczone obfitą w pytania sesją Q&A.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wkład w sukces tego wydarzenia.