Seminarium z udziałem prof. Nguyen Manh Cuong nt. „The Role of ASEAN in South China Sea Disputes – Vietnamese Percepetion”

Seminarium eksperckie: „Between Fair and Rigged. Elections as a Key Determinant of the 'Borderline Political Regime’ – Turkey in Comparative Perspective”
2 grudnia, 2019
Wykład gościnny Prof. Nguyen Manh Cuong oraz Nguyen Ngoc Anh nt.: Vietnamese Perception on India’s and China’s engagement in South East Asia
3 grudnia, 2019
Seminarium

plen

Serdecznie zapraszamy na seminarium z udziałem

Prof. Nguyen Manh Cuong
Dean of the Faculty of International Studies,
University of Hanoi

„The Role of ASEAN in South China Sea Disputes – Vietnamese Percepetion”

które odbędzie się w środę, 4 grudnia 2019 roku, w godz. 18:30-20:00, w sali 303, Collegium Politicum.
W seminarium weźmie udział również p. Nguyen Ngoc Anh (Faculty of International Studies, University of Hanoi).
Moderatorem spotkania będzie dr hab. Jakub Zajączkowski.
Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.