Spotkanie online na temat przestępstw motywowanych uprzedzeniami
6 listopada, 2020
Fundacja HumanDoc szuka stażystów i praktykantów
12 listopada, 2020

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pochodzących z różnych krajów do wzięcia udziału w warsztatach, poświęconych przybliżeniu praw i obowiązków młodych ludzi, który rozpoczęli swoje studia w Polsce.

Miejsce: Platforma Hopin (link zostanie podany na wydarzeniu na fb: https://fb.me/e/38NK7Zxxx )

Data i godzina: 20.11.2020 r; 16:00-20:00

Obowiązują zapisy przez formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUEQeXUEvG_STbv2A8GMY3YB10Bl_MgYof0ltsY4rTxsLZ-g/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7757

Warsztaty będą tzw. „poradnikiem” sprawnego funkcjonowania w Polsce. Podczas spotkania zostaną poruszone takie kwestie, jak ubezpieczenie zdrowotne, zalegalizowanie pobytu, rozróżnienie różnych form zatrudnienia i wiele innych. Wydarzenie zostanie przeprowadzone przez doświadczoną kancelarię prawną, specjalizującą się w pomocy i doradztwie prawnym dla cudzoziemców.

Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Forum Młodych Dyplomatów, w ramach projektu „Łączy nas Polska” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Stowarzyszenie Forum Młodych Dyplomatów jest ogólnopolską organizacją pozarządową, gromadzącą młodych ludzi, studentów oraz absolwentów wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w środowisku międzynarodowym. Oprócz działalności w Warszawie – gdzie znajduje się nasza siedziba Forum prowadzi swoją działalność również poprzez przedstawicielstwa regionalne. Jednym z nich jest przedstawicielstwo w Trójmieście. Działa ono już od ponad 10 lat, organizując w lokalnej społeczności wiele wydarzeń na tematy związane z dyplomacją.

 

X