Współczesne społeczne wyzwania świata i Polski – książka pod red. prof. K. Szewiora i prof. J. Męciny

Czy żyjemy w czasach kapitalizmu inwigilacji?
26 kwietnia, 2021
Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu na uczelni. Informator Uniwersytetu Warszawskiego
27 kwietnia, 2021

Niniejsza książka powstała dzięki staraniom pracowników katedr: Metodologii Badań nad Polityką, Polityk Unii Europejskiej, Polityki Społecznej i Ubezpieczeń oraz Ustroju Pracy i Rynku Pracy. Podejmuje najważniejsze zagadnienia społeczne Polski w kontekście doświadczeń Europy i świata, a zaliczono do nich problematykę: ludnościową (demograficzną, klimatyczną, biotechnologii i sztucznej inteligencji), pomiaru i wskaźników społecznych, bezpieczeństwa społecznego, równego traktowania oraz nierówności społeczno-ekonomicznych, pracy, zabezpieczenia społecznego, organizacji i społeczeństwa obywatelskiego, polityki społecznej III RP, modeli socjalnych UE, a także instytucji międzynarodowych zaangażowanych w rozwiązywanie problemów społecznych.

Przeznaczeniem książki jest bycie dobrym podręcznikiem akademickim na kierunkach społecznych oraz poszerzającym wiedzę każdego Czytelnika zainteresowanego społecznym wymiarem współczesności.