Delegacja WNPiSM UW na międzynarodowej konferencji naukowej SCOPE
26 czerwca, 2023
Rusza rekrutacja na studia podyplomowe „Audyt wewnętrzny”
29 czerwca, 2023

„Czy Unia Europejska jest kobietą?” – na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci i ekspertki zaproszeni do udziału w Konferencji Naukowej, która miała miejsce 2 czerwca na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Studenci i studentki koła naukowego „My dla Europy” oraz koła naukowego „Instytucji Międzynarodowych” stworzyli wyjątkową przestrzeń do rozmowy o pozycji i prawach kobiet w Polsce i Unii Europejskiej.

Sama konferencja opierała się na dyskusji podczas IV paneli, w których głos zabierali min. Prezydent RP w latach 1995 – 2005 Aleksander Kwaśniewski, wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, posłanki do Parlamentu Europejskiego Danuta Hübner, Elżbieta Łukacijewska, posłanki na Sejm RP – Anita Kucharska-Dziedzic, Magdalena Biejat i Agnieszka Ścigaj. Gościliśmy także przedstawicielki mediów, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Samorządu Studentów WNPiSM oraz wykładowców i wykładowczynie.

Wydarzenie oficjalnie otworzył prodziekan ds. studenckich dr hab. Maciej Raś oraz Pełnomocniczka Dziekana ds. równości dr hab. Ewa Marciniak. Gośćmi honorowymi byli min. ambasador Austrii w Polsce, ambasador Węgier czy ambasador Słowacji. Na publiczności obecni byli samorządowcy, osoby studiujące na Uniwersytecie Warszawskim, ale także przedstawiciele Młodzieżowych Rad, uczniowe i uczennice szkół średnich z całego województwa. Honorowy patronat wydarzeniu nadał min. Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie z sukcesem dołączyło do społecznej debaty poświęconej równouprawnieniu i budowaniu merytorycznej debaty publicznej oraz społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.