Wtorki Geopolityczne – Maritime Governance in the Indo-Pacific. European Conceptualization
9 listopada, 2023
Informacja
Co dalej ze służbą cywilną?
13 listopada, 2023

W dniach 8-12 listopada delegacja Wydziału przebywała w Indonezji, gdzie odbyła spotkania służbowe m. in. z najlepszą indonezyjską uczelnią – Universitas Indonesia, przedstawicielstwem Unii Europejskiej w Indonezji oraz rządem Indonezji. Wizytę pomogła zorganizować Ambasada Polski w Dżakarcie na czele z Panią Ambasador Beatą Stoczyńską.

Dr hab. Daniel Przastek (Dziekan WNPISM) wspólnie z Wiktorem Jasionowskim (asystentem Dziekana), Lindą Masalską (pełnomocnikiem ds. rekrutacji) oraz Jakubem Nowotarskim (pełnomocnikiem ds. promocji i komunikacji) wybrali się do Indonezji, aby podpisać w imieniu Uniwersytetu Warszawskiego, Memorandum of Understanding z najlepszą uczelnią w kraju – Universitas Indonesia. Podpisane porozumienie pozwoli na wymianę studentów oraz pracowników. Dodatkowo rozpoczęły się prace nad uruchomieniem wspólnego programu Double Diploma o czym będziemy informować wkrótce.

Podczas wizyty na uczelni, Dziekan WNPISM wziął również udział w seminarium pt. Cultural Policies in Contemporary World, podczas którego, wspólnie z Dziekanem Prof. Dr. Semiarto Aji Purwanto z Universitas Indonesia dyskutowali o politykach kulturalnych w różnych krajach świata.

Krótki pobyt w Indonezji obfitował również w ważne spotkania z partnerami naszego Wydziału i Uniwersytetu. W dniu 9 listopada delegacja wzięła udział w spotkaniu z szefem delegatury Unii Europejskiej w Indonezji Panem Stéphane Mechati. Podczas kolejnego spotkania, tym razem z przewodniczącym programu IISMA (Indonesian International Students Mobility Awards) Panem Rachmat Sriwijaya, omówiona została współpraca naszej jednostki z rządem Indonezji, który przyznaje specjalne stypendia dla najlepszych indonezyjskich studentów dzięki którym mogą każdego roku studiować na Uniwersytecie Warszawskim przez trzy miesiące. Zarówno studenci jak i indonezyjski rząd są na tyle zadowoleni, że z każdym rokiem rośnie liczba uczestniczek i uczestników programu na naszej uczelni. Obecnie w Warszawie ze stypendium korzysta 47 osób.

Tego samego dnia dr hab. Daniel Przastek wziął również udział w seminarium organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu pt. Role of EdTech, ICT and Science fordevelopment of Human Capital in Indonesia, a także udzielił wywiadów lokalnym i krajowym mediom (w tym CNN Indonesia).

We wszystkich aktywnościach naszą delegację wspierała swoją obecnością Pani Beata Stoczyńska – Ambasador Polski w Indonezji. Dzięki nieocenionej pomocy ze strony Pani Ambasador oraz pracowników Ambasady RP w Dżakarcie zorganizowanie tych wszystkich ważnych spotkań było możliwe. Korzystając z wyjątkowej możliwości, delegacja wzięła również udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości Polski zorganizowanych przez Ambasadę.

Wyżej wymienione aktywności to jednak nie wszystko. W tym samym czasie w trzech indonezyjskich miastach – Surabaji, Dżakarcie oraz Bandung odbywa się XV edycja wielkich targów edukacji wyższej organizowanych przez delegaturę Unii Europejskiej – EHEF European Higher Education Fairs. We wszystkich 3 miastach Linda Masalska oraz Jakub Nowotarski promują ofertę naszego Wydziału oraz Uniwersytetu. Szczególną popularnością wśród kandydatów na studia cieszą się kierunki na poziomie magisterskim – Graduate Programme in Political Science oraz Graduate Programme in International Relations. Wydarzenie potrwa do 15 listopada.

X