Seminarium: Czy to koniec Organizacji Narodów Zjednoczonych, jaką znamy?
14 grudnia, 2023
DEBATA O POLSKIEJ POLICJI
15 grudnia, 2023

W dniach 13-15 grudnia delegacja Wydziału przebywała na Tajwanie, gdzie odbyła szereg spotkań na najważniejszych uczelniach w Tajpej oraz w Europejskim Biurze Gospodarczo-Handlowym na Tajwanie.

Dr hab. Daniel Przastek (Dziekan WNPiSM) wraz z dr. hab. Maciejem Rasiem (Prodziekanem ds. studenckich), dr hab. Łukaszem Zamęckim (Pełnomocnikem ds. dyscypliny nauki o polityce i administracji), mgr Lindą Masalską (Pełnomocnikiem ds. rekrutacji) odwiedzili Tajwan, aby podpisać umowy o współpracy z National Chengchi University oraz Tamkang University. Podpisane porozumienia pozwolą na wymianę studentów pomiędzy UW a tajwańskimi uczelniami. Wkrótce zostaną przedstawione zasady aplikowania do udziału w programie wymiany.

Natomiast podczas wizyty w National Taiwan University zostało podpisane porozumienie Chair of Social Science, dzięki któremu będą możliwe regularne wizyty gościnne pracowników z obu uczelni. W trakcie spotkania zostały również podjęte działania dotyczące uruchomienia programu podwójnego dyplomu.

Podczas pobytu na Tajwanie odbyło się również spotkanie z Dyrektorem Europejskiego Biura Gospodarczo-Handlowego na Tajwanie Filipem Grzegorzewskim, który jest absolwentem WNPiSM (d. WDiNP).

Dodatkowo w trakcie wizyty dr hab. Łukasz Zamęcki wygłosił kilka wykładów dotyczących zewnętrznych stosunków Unii Europejskiej dla studentów tajwańskich uczelni. Wykłady cieszyły się dużą popularnością, a podczas nich zadawano wiele pytań, co potwierdza duże zainteresowanie regionem Unii Europejskiej wśród tajwańskiej społeczności akademickiej.