Dr Iuliia Eremenko, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, niedawno wzięła udział w 13th International Conference on Cultural Policy Research (ICCPR). Konferencja ta, zatytułowana „Cultural Policies in Democratic and Nondemocratic Regimes”, odbyła się w dniach 19-21 sierpnia 2024 roku na Uniwersytecie Warszawskim.
ICCPR, we współpracy z Międzynarodowym Dziennikiem Polityki Kulturalnej, ma na celu promowanie konferencji badawczych o wysokim standardzie akademickim, organizowanych co dwa lata w różnych częściach świata. Tegoroczne spotkanie skupiło się na złożoności polityki kulturalnej w różnych kontekstach politycznych. Dr Eremenko przedstawiła referat pt. „Lokalni eksperci w miastach światowego dziedzictwa: zrozumienie ich roli w wieloogniskowym zarządzaniu miejscami dziedzictwa w Polsce”, który badał wpływ i autorytet lokalnych ekspertów w zarządzaniu miejscami dziedzictwa. Jej wystąpienie było częścią sesji na temat „Społeczno-politycznego aspektu dziedzictwa we współczesnym świecie”, której przewodniczył prof. Jonathan Paquette z Uniwersytetu w Ottawie.
Badania te są częścią szerszego projektu „Local experts in Polish and German World Heritage Cities: understanding their role in polycentric governance of heritage sites” (numer projektu 2021/43/P/HS5/02926), współfinansowanego przez Narodowego Centrum Nauki oraz programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont 2020 na podstawie umowy nr 945339 w ramach działań „Marie Skłodowska-Curie”.