Dr Iuliia Eremenko uczestniczyła w wydarzeniu „Uses of Heritage”

Dr Iuliia Eremenko brała udział w sympozjum „Produkcja wiedzy w transporcie publicznym. Normatywności – Aktorzy – Wyniki”
23 marca, 2023
Dr Iuliia Eremenko na konferencji „Glocalized Experiences of Heritage: Imaginaires and Appropriations of World Heritage Historical and Religious sites”
13 czerwca, 2023

plen

Dr Iuliia Eremenko, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, uczestniczyła w wydarzeniu „Uses of Heritage” zorganizowanym przez Study Circle 1 „Place of Heritage in Interdisciplinarity” w dniach 30-31 marca 2023 r. na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie.

Dr Eremenko wygłosił prezentację „Rola lokalnych ekspertów w ochronie miejsc światowego dziedzictwa: doświadczenia Stralsundu i Torunia”. Niniejsze badanie zostało przeprowadzone w ramach grantu „Lokalni eksperci w polskich i niemieckich miastach światowego dziedzictwa: zrozumienie ich roli w policentrycznym zarządzaniu obiektami dziedzictwa” (projekt 2021/43/P/HS5/02926 współfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki i Program Ramowy Unii Europejskiej w zakresie Badań Naukowych i Innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o grant „Maria Skłodowska-Curie” nr 945339). Jej prezentacja dostarczyła wyjątkowego wglądu w złożone struktury zarządzania obiektami dziedzictwa, które są coraz ważniejszym tematem w zarządzaniu dziedzictwem kulturowym. Prezentacja dr Eremenko została dobrze przyjęta przez zróżnicowaną publiczność, w skład której wchodzili pracownicy naukowi, pracownicy muzeów, działacze społeczności lokalnych oraz studenci różnych wydziałów Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego.