Dr Iuliia Eremenko brała udział w sympozjum „Produkcja wiedzy w transporcie publicznym. Normatywności – Aktorzy – Wyniki”

Wykład gościnny Dr Eremenko
20 marca, 2023
Dr Iuliia Eremenko uczestniczyła w wydarzeniu „Uses of Heritage”
4 kwietnia, 2023

plen

Dr Iuliia Eremenko, adiunkt w Katedrze Metodologii Nauk Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, uczestniczyła ostatnio w interdyscyplinarnym sympozjum „Produkcja wiedzy w transporcie publicznym. Normatywności – Aktorzy – Wyniki” zorganizowanym przez Instytut Geografii Regionalnej im. Leibniza „CoMoDe – Contentious Mobilities: Rethinking Mobility Transitions through a Decolonial Lens”. Sympozjum odbyło się w Ilia State University w Tbilisi w Gruzji w dniach 18-21 marca 2023 r.

Prezentacja dr Eremenko była częścią panelu sympozjum „Longue durée perspektywy na transport miejski” i koncentrowała się na „Lokalna ekspertyza i transformacja średniowiecznych miast: przypadek toruńskiego systemu tramwajowego”. Prezentacja została oparta na pierwszych zebranych danych na temat miejsca Światowego Dziedzictwa w Toruniu w Polsce. W ramach swojej pracy stworzyła mapy pokazujące, jak zmienił się system transportu publicznego w mieście i jak wpłynął on na historyczne centrum miasta. Badanie zostało przeprowadzone w ramach grantu „Lokalni eksperci w polskich i niemieckich miastach światowego dziedzictwa: zrozumienie ich rolę w policentrycznym zarządzaniu obiektami dziedzictwa” (projekt 2021/43/P/HS5/02926 współfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki i Program Ramowy Unii Europejskiej w zakresie Badań i Innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o grant „Maria Skłodowska-Curie” nr 945339 ), gdzie dr Eremenko jest głównym badaczem.