Konferencja: 25 lat Polski w NATO. A gdyby Sojuszu nie było…
27 lutego, 2024
Zmarł dr Wit Wiktor Majewski
1 marca, 2024

pl

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja kulturalno-naukowa „Dzień Ukraiński” w Auli im. Prof. Jana Baszkiewicza na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowana przez studentów i studentki z Ukrainy z zespołu Pełnomocnika ds. Pomocy Ukrainie. Konferencję otworzył dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, dr hab. Daniel Przastek, słowami wstępu wystąpili także: Radca Ambasady Ukrainy w Polsce – Witalij Biłyj, Zastępca mera Mariupola – Denys Kochubey, oraz Przewodniczący Samorządu Studentów – Aleksander Hebda.

Konferencja składała się z dwóch paneli: I panel „Powrót młodych ludzi na Ukrainę” oraz II panel „Stosunki polsko-ukraińskie”. W danych panelach mieliśmy zaszczyt gościć ekspertów zarówno z Ukrainy, jak i z Polski.

W ramach I panelu „Powrót młodych ludzi na Ukrainę” wystąpili: dr hab. prof. ucz. Paweł Kaczmarczyk – Dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami UW, dr Agnieszka Różycka – kierowniczka projektu „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy”, Denys Kochubey – Zastępca mera Mariupola, oraz Olexandr Vyshniakov – Dyrektor organizacji pozarządowej Mariupol Reborn.

W II panelu „Stosunki polsko-ukraińskie” głos zabrali: Edwin Bendyk – publicysta, Mirosław Skórka – Prezes Związku Ukraińców w Polsce, Jerzy Rejt – działacz mniejszości ukraińskiej w Polsce.

W trakcie konferencji cały czas była możliwość zobaczenia prac artystów takich jak Anti Art, Vidana Design, Natalia Radysiuk oraz Oleksandra Kush

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X