Wykład otwarty: Philanthropy in Central Eastern Europe Region – Konrad Siwiński, Social Impact Alliance for CEE

Open lecture: Philanthropy in Central Eastern Europe Region by Konrad Siwinski, Social Impact Alliance for CEE
October 30, 2024
Prof. Iver Neumann at the University of Warsaw
October 31, 2024

Polish English

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Katedra Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski zaprasza na otwarty wykład:

Unlocking Private Capital for Social Good in Central & Eastern Europe*

Prelegent: Konrad Siwiński – Kierownik Działu Badań w Social Impact Alliance for CEE, Minds & Roses |Senior Partner and Team Leader

Wykład odbędzie się w poniedziałek, 4 listopada 2024 r., godz. 9:45-11:15, Aula Czarnowskiego, Krakowskie Przedmieście 3

Prowadząca i Przewodnicząca: Anita Budziszewska, Katedra Dyplomacji i Instytucji Międzynarodowych, WNPISM, Uniwersytet Warszawski


Konrad Siwiński

Social Impact Alliance for CEE | Kierownik Działu Badań

Minds & Roses | Senior Partner and Team Leader

Badacz, działacz społeczny, lider zespołu i wykładowca akademicki. Szczególnie ceni sobie duże projekty strategiczne, które są blisko związane z codzienną działalnością klientów. Specjalista w obszarach innowacji, strategii i budowania doświadczeń. Kierownik Działu Badań w think tanku Social Impact Alliance for CEE. Wykłada Badania Marketingowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnym czasie trenuje bieganie na jak najdłuższe dystanse, zawsze ze słuchawkami na uszach. Można go również spotkać na meczach koszykówki zespołu Dziki Warszawa.

Rejestracja jest wymagana. Prosimy o rejestrację dyplomacja.wnpism@uw.edu.pl. Prosimy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.


* Wykład jest częścią kursu “Philanthropy and International Organisations in global and regional perspective: reinventing social leaderships and global governance“. Kurs jest oferowany w ramach projektu badawczego “Philanthropy and international relations: how do cultural, political and axiological settings determine philanthropy?” prowadzonego w Centrum Filantropii Uniwersytetu Genewskiego przez Anitę Budziszewską i finansowanego przez Rząd Szwajcarii w ramach programu badawczego “Swiss Confederation Excellence” dla badaczy zagranicznych.

Kurs odbywa się w poniedziałki o godzinie 9:45 na Uniwersytecie Warszawskim (sesja poranna).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oferowanych na etapie rejestracji, otwieramy poszczególne spotkania w formule “otwartych wykładów” dla wszystkich zainteresowanych studentów, w tym tych, którzy nie mogli się zapisać na kurs.

Druga “regionalna” sesja popołudniowa jest prowadzona przez Uniwersytet Genewski. Dostęp do drugiej sesji mają wyłącznie studenci zarejestrowani w USOS.

Kurs jest realizowany w ramach inicjatywy Sojuszu 4EU+ (kursy współdzielone) w ofercie Uniwersytetu Warszawskiego.

Otwarte spotkania w ramach porannych sesji na Uniwersytecie Warszawskim są następujące (informacje będą regularnie aktualizowane na stronie Wydziału):

  • Spotkanie: 14.10.2024 – Anita Budziszewska, Uniwersytet Warszawski
    Temat: Filantropia i stosunki międzynarodowe: perspektywy regionalne i globalne
  • Spotkanie: 21.10.2024 – Anita Budziszewska, Uniwersytet Warszawski
    Temat: Globalne zarządzanie, fundacje filantropijne i Organizacja Narodów Zjednoczonych: jak filantropia może współkształtować międzynarodową agendę?
  • Spotkanie: 28.10.2024 – Anita Budziszewska, Uniwersytet Warszawski
    Temat: Kultura i filantropia: zrozumienie koncepcji filantropii tożsamościowej – perspektywy regionalne i globalne
  • Spotkanie: 4.11.2024 – Konrad Siwiński – Social Impact Alliance for CEE; Minds & Roses | Starszy Partner i Lider Zespołu (OTWARTY WYKŁAD)
    Temat: Odblokowanie prywatnego kapitału na cele społeczne w Europie Środkowej i Wschodniej
  • Spotkanie: 18.11.2024 – Magda Janiszewska – IOM; Stowarzyszenie PLxUN / Była analityczka ONZ, specjalistka ds. rozwoju międzynarodowego i regionu MENA (OTWARTY WYKŁAD)
    Temat: Zaangażowanie młodzieży w programy ONZ: znaczenie pełnego zaangażowania młodzieży w tworzenie wpływu LUB rola ONZ w rozwoju międzynarodowym
  • Spotkanie: 25.11.2024 – Piotr Augustyniak – Prawnik, Prezes – Columbus Private, Genewa, Szwajcaria (OTWARTY WYKŁAD)
    Temat: Globalny wpływ, lokalne korzenie: szwajcarska filantropia w międzynarodowym ekosystemie
  • Spotkanie: 2.12.2024 – Anita Budziszewska, Uniwersytet Warszawski
    Temat: Jaka jest przyszłość filantropii? Rola filantropów, sektora filantropijnego i fundacji filantropijnych w stosunkach międzynarodowych

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem kursu: dr Anitą Budziszewską (anita.budziszewska@uw.edu.pl)

X