Prof. dr hab. Ewa Leś – odwołuje seminarium i dyżur
Promocja książki pod redakcją naukową Anny Wojciuk i Hanny Schreiber
3 marca, 2022

ZWOLNIENIE Z OPŁAT ZWIĄZANYCH Z ZAMIESZKIWANIEM W DOMU STUDENTA UW

Ukraińcy, którzy są mieszkańcami jednego z domów studenta Uniwersytetu Warszawskiego, mogą ubiegać się o zwolnienie z opłaty związanej z zamieszkiwaniem w akademiku.

KROK 1:

Wypełnij formularz zgłoszenia.

KROK 2:

Formularz wyślij na adres: bpm@uw.edu.pl.

ZAPOMOGA

Zapomoga to jednorazowe świadczenie przyznawane osobie, która z przyczyn niezależnych od siebie znalazła się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Z tej formy pomocy mogą skorzystać studenci i uczestnicy studiów doktoranckich.

KROK 1:

Złóż wniosek za pośrednictwem USOSweb (wniosku nie drukujemy i nie wysyłamy w formie papierowej). Aby znaleźć wniosek, po zalogowaniu się, należy wybrać zakładkę „dla wszystkich”, następnie „wnioski”.

KROK 2:

Do wniosku należy załączyć oświadczenie o swojej obecnej sytuacji.

W przypadku wątpliwości w zakresie wniosku o zapomogę należy wysłać wiadomość pod adres: zapomogi@samorzad.uw.edu.pl.

ZWOLNIENIE Z OPŁAT ZA STUDIA

Student cudzoziemiec może zostać zwolniony z opłat za studia (czesne na studiach niestacjonarnych, kształcenie na studiach w języku obcym, kształcenie na studiach stacjonarnych w języku polskim), jeśli m.in. jest to uzasadnione względami humanitarnymi lub w innych szczególnie uzasadnionych przypadkach. Wniosek należy złożyć do rektora za pośrednictwem kierownika jednostki dydaktycznej. Biorąc pod uwagę bieżącą sytuację międzynarodową, student cudzoziemiec może otrzymać także zwiększenie już wcześniej otrzymanego zwolnienia.

W przypadku szczegółowych należy kontaktować się z Biurem ds. Obsługi Kształcenia (bok@adm.uw.edu.pl).

STYPENDIUM SOCJALNE

Obecnie możliwe jest składanie wniosków o stypendium socjalne. Informacje na ten temat dostępne są na stronie: https://bpm.uw.edu.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-stypendium-socjalnym-semestr-letni/. W razie dodatkowych pytań najlepiej skontaktować się z pracownikami Biura ds. Pomocy Materialnej (bpm@uw.edu.pl). Z pomocy skorzystać mogą studenci i uczestnicy studiów doktoranckich.

materiał UW