Kolejna edycja konkursu na prace dyplomowe związane z problematyką suszy

Zajęcia Prof. Andrzeja Misiuka w dniu 25.03.2024 odwołane
19 marca, 2024
Finał VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności pt. „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”
21 marca, 2024

pl

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na prace dyplomowe związane z problematyką suszy. Pula nagród wynosi 9 tys. zł. W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci UW.

Z inicjatywy Zespołu Rektorskiego ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego, w ramach realizacji celów “Agendy na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju”, została ogłoszona II edycja konkursu na prace dyplomowe tematycznie związane z problematyką suszy.

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja autorów najlepszych prac dyplomowych, które w sposób teoretyczny lub praktyczny odnoszą się do rozwiązań problemu suszy, związanej z postępującymi zmianami klimatu w warunkach lokalnych lub globalnych. W zakres możliwych rozwiązań wchodzą m.in. rozwiązania techniczne, (bio)technologiczne i prawne, programy edukacji publicznej lub szkolnej, projekty działań promocyjnych, innowacji w systemach zarządzania instytucjami lub przedsiębiorstwami itp.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci i absolwenci wszystkich kierunków studiów pierwszego lub drugiego stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz jednolitych magisterskich, prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim.

Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe przygotowane na UW i obronione nie wcześniej niż w dniu ogłoszenia konkursu (15 marca 2024 roku). Prace można zgłaszać w trzech kategoriach: licencjackie, inżynierskie, magisterskie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 grudnia 2025 r. na stronie https://pzd.uw.edu.pl/ oraz na https://www.uw.edu.pl/uniwersytet/uw-dla-klimatu/

_________________________________________________________________________________________

Harmonogram
­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

  • Data ogłoszenia konkursu: 15.03.2024 r.
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 01.10.2024 r.
  • Zakończenie naboru wniosków: 30.09.2025 r., do godz. 16:00
  • Ogłoszenie wyników konkursu: 30.12.2025 r.

 Pula nagród: 9 000 zł

Sposób składania wniosków    Formularze zgłoszeniowe wraz z pracami w formie elektronicznej będzie można wysyłać od 1 października 2024 roku do 30 września 2025 roku pod adresem e-mail klimat(at)uw.edu.pl

Matura z wos-u coraz bliżej, dlatego z ogromną radością ogłaszamy kolejną edycję „WNPiSM uczy WOS-u nocą”. Jest to jedyny w swoim rodzaju maturalny kurs wos-u, który organizujemy już 16 raz!

Dwudniowy kurs obejmujący wszystkie najważniejsze tematy pozwoli Ci na szybką i efektywną powtórkę materiału przed egzaminem.

Unikatowa możliwość wieczorno-nocnej nauki na kampusie głównym, z pewnością dodatkowo zmotywuje Cię do nauki i stworzy niepowtarzalną atmosferę!

Kto będzie obecny?

  • Wykładowcy WNPiSM UW o europejskiej renomie powtórzą z Wami najważniejsze zagadnienia potrzebne na maturze z WOS-u
  • Spotkacie się z przedstawicielami Samorządu Studentów, którzy wprowadzą Was w studencki klimat

Miejsce kursu:

  • Stara Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (kampus centralny UW)

Termin:

  • 23.04.2024 20:00-02:00
  • 24.04.2024 20:00-02:00

UWAGA – OBOWIĄZUJE REJESTRACJA!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZOSTANIE OPUBLIKOWANY WKRÓTCE

X