Konferencja naukowa „Bliski Wschód – zmienność, dynamika i perspektywy ewolucji regionalnego ładu międzynarodowego”

PEACER DAY, Seminarium “Security and Peace Studies” z prof. Cris Toffolo, Northeastern Illinois University, Chicago, Erasmus + | 12.04.2018
12 kwietnia, 2018
Interaktywne zajęcia z dr Ketevan Iremashvili nt. „Leadership” | 10.05.2018
5 maja, 2018

Instytut Stosunków Międzynarodowych WNPISM UW zaprasza na konferencję naukową

Bliski Wschód – zmienność, dynamika i perspektywy ewolucji regionalnego ładu międzynarodowego,

która odbędzie się 5 czerwca, w godz. 9.30 -19.30, w Auli Baszkiewicza, Collegium Politicum (Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Program konferencji

W konferencji udział weźmie 25 ekspertów z 13 ośrodków akademickich. Celem konferencji jest analiza z dzisiejszej perspektywy złożonych procesów i zjawisk, za chodzących na Bliskim Wschodzie. Interesujące wydaje się zarówno spojrzenie na procesy przemian wywoływanych przez obce interwencji i społeczne aspiracje w poszczególnych państwach, jak i ocena długofalowych procesów przekształceń regionalnego porządku międzynarodowego . Bliski Wschód jest regionem, który przechodzi proces głębokich przekształceń społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych. Obecny etap bardziej przypomina proces burzenia dotychczasowego porządku, nowy ład jeszcze nie ujawnił swojej istoty. W trakcie planowanej konferencji chcielibyśmy nie tylko wyjaśnić zachodzące tam procesy, ale także wskazywać dalsz e kierunk i rozwoju sytuacji w tej części świata.

Rejestracja uczestnictwa w konferencji trwa do 31 maja 2018 roku poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na https://goo.gl/forms/9vLFIHkAbPNaROkf1
Opłata za udział w konferencji wynosi 100 zł i obejmuje materiały konferencyjne, lunch oraz przerwy kawowe Studenci i pracownicy WNPiSM UW bezpłatnie po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Sprawdź nasze Wydarzenie na FB